24. 4. 2014 | ara | mail | ana sayfa
Almanca Kursu, Almanya'Da Üniversite
Almanya'da Eğitim - Almanya Vize - Almanca - Yurtdisi Egitim Danismanligi
Almanya Ögrenci VizesiTU BraunschweigMarburg Universitesi(Philipps-Universität)Almanya da DoktoraGüncel Ösym Konuları
En Son Ziyaret
«
hyyilmaz Online
hyyilmaz
5 Dakika
oguzh... Offline
oguzhanerdogdu
0:35:49
planck Offline
planck
-1:01:41
Zed Offline
Zed
-1:10:09
nuern... Offline
nuernberger
-1:19:36
bjk_oguz Offline
bjk_oguz
-1:28:36
ercan... Offline
ercanakin94
-1:52:32
Madeus Offline
Madeus
-2:00:51
welly275 Offline
welly275
-2:10:40
abdul... Offline
abdullah cansu
-2:25:58
murat... Offline
murat181818
-2:26:41
jobba... Offline
jobbabemeek
-2:27:01
pardon Offline
pardon
-2:29:20
caglaray Offline
caglaray
-2:48:13
saeed Offline
saeed
-2:57:03
ynsulmz Offline
ynsulmz
-3:06:06
kirpisan Offline
kirpisan
-3:14:32
schlb Offline
schlb
-3:25:22
sway Offline
sway
-3:57:31
memo21 Offline
memo21
-4:09:40
meltem41 Offline
meltem41
-4:23:38
totalrub Offline
totalrub
-4:40:16
proff42 Offline
proff42
-4:45:17
johan... Offline
johannical
-4:45:58
coach Offline
coach
-4:58:03
ferhatd Offline
ferhatd
-5:22:22
Maels... Offline
Maelstrom
-5:25:22
hucvi... Offline
hucvision
-5:27:53
helen... Offline
helennpeanuts
-5:46:06
sertac Offline
sertac
-7:04:08
aykut Offline
aykut
-7:08:46
nonea... Offline
nonearthling
-7:50:35
wand Offline
wand
-7:59:27
nexus Offline
nexus
-8:06:15
guney... Offline
guneyguldu
-8:21:06
azrab... Offline
azrabegum
-8:41:45
dozo Offline
dozo
-9:01:20
smgrsy Offline
smgrsy
-9:44:46
forza756 Offline
forza756
-10:04:18
loveh... Offline
lovehurts
-10:34:55
OnAir panel by Venue
»
Başlığı Görüntüle
 Başlığı Yazdır
Açık lise ve Almanya (Studienkolleg) ? ?
Bay_R
Herkese merhabalar , şu an öğrenim olarak açık lise okuyorum , ve üniversite hedefim Almanya Duisburg-Essen Universitat .

2-3 tane sorum vardı cevaplarsanız sevinirim .

*Açık lise mezunu olmak vizede zorluk çıkartırmı . (Örgün eğitimle aynı eğitim görüyoruz ama diplomamda 'açık lise mezunu' yazıcak bu durumdan sıkıntı yaşar mıyım) .

*Açık lise mezunu örgün eğitimle aynı haklara sahip ama Almanyada Studienkolleg okumam lazımmış , halbu ki aynı haklara sahibiz ve 4 yıllık .

*Almanyaya gidene kadar yani vize görüşmelerimin başlayacağı zamana daha 22-23 ay var yani 2016 eğitim sezonu başlangıcı , o zamana kadar b2 eğitim kurunda olmayı umuyorum bunun bir faydasını görür müyüm vize görüşmelerinde . (şuanda yeni başladım a1 kurundayım)

Teşekkürler .

eren_f2007
Acik lise olmanla ilgili sorular soracaktirlar elbet ama b 2 seviyesinde ki almancan cok yararli olur.

img82.imageshack.us/img82/3317/bjk8bl3.gif

Bay_R
eren_f2007 tarafından yazılan metin:

Acik lise olmanla ilgili sorular soracaktirlar elbet ama b 2 seviyesinde ki almancan cok yararli olur.

Peki studienkolleg.hakkinda.bilginiz var mi acaba.? illa skya gitmem mi.lazim ?

celticayvali
STK ya gidip gitmeyeceğini onlarda Anabin diye bir siteden bakıyorlar.Ama süreç şöyle işler; sen üniye normal başvurunu yaparsın onlar sana StK ya mı yoksa dil kursuna mı katılacağını söyler veya direk STK ya da başvuru yapabilirsin.

STK lar la ilgili her hangi bir sorun olursa bana sorabilirsin yaklaşık 1 yıldır bu olayla ilgilendiğim için danışmanlık şirketlerinden daha fazla bilgiye sahip oldum :PP

Bay_R
celticayvali tarafından yazılan metin:

STK ya gidip gitmeyeceğini onlarda Anabin diye bir siteden bakıyorlar.Ama süreç şöyle işler; sen üniye normal başvurunu yaparsın onlar sana StK ya mı yoksa dil kursuna mı katılacağını söyler veya direk STK ya da başvuru yapabilirsin.

STK lar la ilgili her hangi bir sorun olursa bana sorabilirsin yaklaşık 1 yıldır bu olayla ilgilendiğim için danışmanlık şirketlerinden daha fazla bilgiye sahip oldum :PP

Tesekkur ederim Smile , TRde normal liseler ile ayni.haklara sahibiz bana stkya gitmem soylenirse resmen hakkim.yenir .

celticayvali
Evet daha Türkiyede yeni düz liselerle eşit olarak kabul edildik,bunun almanya ya yansıması 2 veya 3 seneyi bulacağı kanatindeyim.

Ama sana tavsiyem STK ları dezavantaj gibi görmemelisin.Üni öncesi hazırlık olarak da görülebilir. Hem istersen STK ya da katılma zorunlulugun yok, Externeprüfung yada Feststellungprüfung a girip kazanırsan Uni ye direk başlayabiliyorsun. Ama bu sınavların çok zor olduğunun altını çiziyim.STK lar bu sınavlara hazırlayan kurslar değil mi zaten.

+STK yı bitirdikten sonra üniversite de derslerde zorluk yaşıyacağını düşünmüyorum. Örneğin Bütün matematiksel terimleri zorluk çekmeden anlayabileceksin. Diğer DSH sınavına girip kazananlara oranla daha rahat olacaksındır.

(-)eksi olarak sadice zaman kaybı yaşıyacaksın. Sad(( STK ya girebilmek için B1-B2 seviyesi almanca( 6 ay 1 yıl arası) ve girdikten sonra 1 sene STK(tabi sana kalmış istersen 6 ayda da yapabilirsin ama çok zor)

Bay_R
celticayvali tarafından yazılan metin:

Evet daha Türkiyede yeni düz liselerle eşit olarak kabul edildik,bunun almanya ya yansıması 2 veya 3 seneyi bulacağı kanatindeyim.

Ama sana tavsiyem STK ları dezavantaj gibi görmemelisin.Üni öncesi hazırlık olarak da görülebilir. Hem istersen STK ya da katılma zorunlulugun yok, Externeprüfung yada Feststellungprüfung a girip kazanırsan Uni ye direk başlayabiliyorsun. Ama bu sınavların çok zor olduğunun altını çiziyim.STK lar bu sınavlara hazırlayan kurslar değil mi zaten.

+STK yı bitirdikten sonra üniversite de derslerde zorluk yaşıyacağını düşünmüyorum. Örneğin Bütün matematiksel terimleri zorluk çekmeden anlayabileceksin. Diğer DSH sınavına girip kazananlara oranla daha rahat olacaksındır.

(-)eksi olarak sadice zaman kaybı yaşıyacaksın. Sad(( STK ya girebilmek için B1-B2 seviyesi almanca( 6 ay 1 yıl arası) ve girdikten sonra 1 sene STK(tabi sana kalmış istersen 6 ayda da yapabilirsin ama çok zor)

Benim.daha.gitmeme 1,5 sene falan var o zamana kadar b2,seviyesine gelebilirim umarim. Stk.ve.sk konusunda dedikleriniz cok dogru , haklisiniz.

Atlanılacak Forum:
Üye Girişi