26. 10. 2014 | ara | mail | ana sayfa
Almanca Kursu, Almanya'Da Üniversite
Deutschstudent - Almanya da Egitim
TU BraunschweigMarburg Universitesi(Philipps-Universität)Almanya da DoktoraAlmanya Ögrenci VizesiGüncel Ösym Konuları
En Son Ziyaret
«
meltem41 Offline
meltem41
0:26:57
asarkaya Offline
asarkaya
-1:01:12
karguvan Offline
karguvan
-1:25:29
helen... Offline
helennpeanuts
-1:37:14
Frank... Offline
Frankfurter
-1:43:52
sisifos Offline
sisifos
-1:45:40
fatih... Offline
fatihko41
-2:16:16
nadir Offline
nadir
-2:21:27
Gurhan35 Offline
Gurhan35
-2:34:37
_Staa... Offline
_Staatsmann_
-2:49:31
deadl... Offline
deadly-impact
-2:53:55
puandorg Offline
puandorg
-3:07:25
furka... Offline
furkan_55
-3:38:32
berat... Offline
beratkaya
-3:52:57
mrche... Offline
mrchello62
-4:07:30
techn... Offline
technonur
-4:24:46
Santa Offline
Santa
-4:30:42
hamzahan Offline
hamzahan
-4:31:47
sinan84 Offline
sinan84
-4:37:12
pardon Offline
pardon
-5:11:18
kaank... Offline
kaankilic
-5:37:19
hasuk... Offline
hasukdeutch
-5:47:10
Lokman Offline
Lokman
-6:14:23
sertac Offline
sertac
-6:16:13
besim57 Offline
besim57
-6:21:15
loveb... Offline
lovebender
-6:22:13
jrsqf... Offline
jrsqfaith
-7:14:58
brabus12 Offline
brabus12
-7:21:43
fazla... Offline
fazlazorlama
-7:34:09
Merter Offline
Merter
-7:59:49
jobba... Offline
jobbabemeek
-8:00:21
Physiker Offline
Physiker
-8:14:08
Serha... Offline
Serhan Bayram
-8:21:24
ulas36 Offline
ulas36
-8:26:05
esraeren Offline
esraeren
-8:30:14
hsen Offline
hsen
-9:00:21
devrim74 Offline
devrim74
-9:08:05
okan_zim Offline
okan_zim
-9:49:27
turay... Offline
turay1996
-10:18:05
stzdmr2 Offline
stzdmr2
-10:25:57
OnAir panel by Venue
»
Başlığı Görüntüle
Deutschstudent - Almanya da Egitim » Wir Fahren Nach Deutschland » Almanya'ya Kadar
 Başlığı Yazdır
Almanya da Turizm Eğitimi
b00ne
herkese merhaba ben azerbaycan vatandaşıyım,şu an yeni levent lisesinde lise 3 öğrencisiyim.bu sene ingilizce eğitimi vermedikleri için liseslerde,english time kursuna yazıldım(4ay önce) bu hafta sonu level 5e başlayacağım,ve toefla hazırlanıyorum.sizlere çok sorularım olucak Smile ilk önce ben türkiye'de üni.ye grmek için Yabancı Öğrenci Sınavına giricm,sonra türkçe-dil anlarım sınavına ve sonra toefl sınavına(bunlar türkiyede üniye girmek için gerekenler).Ben Almanya'da Turizm işletmeciliği okumak istiyorum,en iyi hangi üniversitedir,Berlin'de? Almanca hiç ama hiç bilmiyorum,eğer 2010 yılında lise notlar,Yös sınav sonuçlarını,toefl sonucunu istediiğim üniye gönderirsem kabul ederlermi?orada bir sene Almanca dil eğitimi alıp sonra üni ye devam edebilirmyim?(türkiyede mesela toefl sınavını geçemiyorsak,bir sene hazırlık okuyoruz),yani üniversitenin 1 sene dil hazırlığına gidebilirimiyim? Berlin'de ve Munih'de akrabalarım var.( tabi bu benim için önemli diil).yıllık 10.000 euro yeterli mi(buna dil kursu,yemek masrafları,kitap masrafları,bir dairede rus,türk veya azeri olan öğrencilerle kalma masrafları dahil olmak üzere )? mesela havaalimanındayım Almanya'ya gidiyorum,babam bana 20.000 euro vermiş nakit olarak,500 euro sırt çantamda,geri kalanı ise bavulumda bulunuyor,havalimanında problem olurmu??şimdilik sorularım bu kadar aklıma gelirse yine yazarım.şimdiden teşşekürler.Wink

Düzenleyen Physiker Düzenleme Tarihi: 29-01-2009 21:43

Physiker
ilk olarak sitemize hos geldin..

turizm isletmeciliginin almanya da karsiligi olarak bi kac farkli bölüm var.. bunlarin berlin de olmasi sartmi ? mesela Tourismusbetriebswirtschaft olarak geciyor tam türkce ve o bölüm almanya da sadece Heilbronn da var..

- Tourismuswirtschaft ( turizm ekonomisi ) diye bi bölüm Oldenburg da var.

- Tourismus management : Fachhochschule Münschen.

- Tourismusmanagement, Internationaler Studiengang = bremen de , genelde yabanci ögrenciler icin acilmis bi bölüm bunu tavsiye ederdim..

Berlinde turizm isletmeciligi kesinlikle yok !!!

zaten bi alman unisine baslayabilmek icin 1000 saat almanca dersi yapip , daha sonra almanca sinavini kazanacaksin ( DSH veya TestDaf ) ... ama sifir almanca ile dil kursuna kabul veren bi kac uni var.. ama yukarda saydigim uni ler kabul vermiyor dil kursu icin.. yilda 10 bin cok rahat yetmesi lazim aslinda Grin

valizdeki para hesaplamasina gelince =) bi coguna bu soru komik gelebilir aslinda ama cok önemli ve güzel bi soru.. Almanya ya yaninizda cok fazla para ile giremezsiniz.. gümrükten gecerken , üzeriniz veya cantaniz aranmasi halinde üzerinizde yüklü bi para varsa, sizi alirlar iceri 1.5 saat bekletirler ve yüklü bi vergi keserler.. o yüzden yaninda 1000 euro dan fazla alma derim.. bi hesap actirirsin almanya da olan türk bankalarinin birisine, hem daha güvende olur..Wink

Lütfen özel mesaj yollamayiniz. Sorularinizi tartisma forumlarinda uygun bir baslik altinda ya da yeni bir baslik acarak yöneltiniz.

www.deutschstudent.de
b00ne
offff çok üzücü bir haber Sad bana Freie Universität da turizm bölümü var demişlerdi Sad Berlin'de olması şart çünkü akrabalım orda kaldığı için babam sadece oraya izin veriyor (belki dierlerine de izin verir,umarım)
evet komik bulabilirler,ama aile Almanya'ya gittiği zaman,annemin bazı eşyaları yüzünden 2 saat boyunca sorguya almışlardı =/ (çok saçma) bu yüzden sordum,bilgi için teşşekür ederim Wink

Physiker
kim dedi bilmiyorum ama freie universität berlin in sayfasindan direk kendin de bakabilirsin Grin kesinlikle yok..

http://www.fu-berlin.de/einrichtungen/fachbereiche/

turizm isletmeciliginin diger yan bölümlerine bak istersen ama berlin de dedigim gibi ne yazikki yok..

Lütfen özel mesaj yollamayiniz. Sorularinizi tartisma forumlarinda uygun bir baslik altinda ya da yeni bir baslik acarak yöneltiniz.

www.deutschstudent.de
b00ne
SadSadSad teşşekür ederim

b00ne
Berlin'de yaşayan akrabam söylemişti

der Nordostwind
Kardes Allah yolunu acık etsin gürkanında dedigi gibi farklı yerlere bak..inşallah ailende kabul eder ne diyelim...

b00ne
İnşallah ,Teşşekürler Smile

der Nordostwind
aramızada hos geldin....
Ben RIDVAN...

b00ne
Hoşbulduk Smile
Physiker e sorum olucak,Heilbronn da bulunan üniversitenin adı nedir?

b00ne
bu arada birşey söylicem (biraz aptal durumunda oluyorum Pfft) ben turizm işletmeceliğinin iktisadi ve idari bilimler fakültesinde bulunduğunu düşünmüştüm,ama yanılmışım Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu nda bulunuyormuş.off kafam karıştıSad bana dünyada turizm bölümü en iyi almanya da olduğunu söylemişlerdi,off.ne zor bişey miş karar vermek.!

Physiker
sonuca almanya da yasam veya egitim konusunda hic bi birikimin yok, o yüzden istedigin soruyu sorabilirsin Grin aklina gelen herseyi rahatca sor.. ama son msj inda soru yok =)

ayrica turizm bölümünün en iyi almanya da oldugunu kim söyledi . sanirim bi danisman firmasiyla görüsmüsün , öylemi Grin

www.deutschstudent.de
b00ne
hayır MEF okulunda okuyan bir arkadaşımın arkadaşı Alman o söylemişdi. bu arada sorum vardı Heilbron da bulunn üniversitenin adı ?

b00ne
bir soru daha Smile Almanya(berlinde) da uluslar arası ilişkiler bölümü bulunan üniversiteler? ve Berlin de bu üniversitelerden hangisi almanca bilmeyen bir öğrenciyi kabul edebilir ? Grin

maniaturk
Almanca bilmeden kabul alamazsin ki. yani master icin mi diyorsun anlamadim? Ingilizce egitim veren bazi yerler vardir ama genelde özel okullar oluyor oralarda.. Smile

http://maniaturk.deutschstudent.de
der Nordostwind
kardes TRdede turizm alanında iyi okullar var. turizm işletme gibi bölümlerde iş kişinin kendinde bitiyor...kendini geliştirdikten sonra hic bisey olmaz istersen ic anadoluda bir üniversitede turizm oku...

b00ne
almanca bilmeyeni kabul etmezler tabi,yalnış şekilde sormuşum,demek istediğimi üniversitede bir sene hazırlık okiyim,ondan sonra universiteye devam ediyim,master deil,4 yıllık üniversite eğitimi,lise de sonra okumak =)

b00ne
rkurt67,evet türkiye de çok güzel üniversiteler var biliyorum,ama ben daha çok dil öğrenmek istiyorum,şu an 4 dil biliyorum(kendi dilim hariç,azerice) ve ilerde 5 dil daha öğrenmek istiyorum.tabi sadece istemekle olmuyor,bu yuzden Almanya da üniversite eğitimi almak istiyorum,hem almanca öğrenebilrim,hem üniversitede okuduğum sürecinde başka dil kursuna gidebilirim,hem de ingilizce her gun konuştuğum dil olucaktır.yurtdışında sadece Almanya da akrabam olduğu için ailem oraya izin veriyor.hem benim için de daha iyi ,zorluk çok çekmem.geçen seneden beri Almanyaya gitmeği çık istiyorum,Almanya dan ii bir üniversiteden mezun olursam heryerde iş bulma olasılığı çok olur.hem daha çok dil bilirsem başka alanlarda da iş bula bilirim.

der Nordostwind
insallah dilediklerin olur kardeş ne diyelim...

b00ne
teşşekür ederim =)

Düzenleyen b00ne Düzenleme Tarihi: 29-01-2009 23:07

Atlanılacak Forum:
Üye Girişi